اتصالات گالوانیزه جورج فیشر :

اتصالات گالوانیزه جهت ادامه روند لوله کشی مورد استفاده قرار میگیرد و برای هدایت جریان ، انشعاب گرفتن ، تغییر سایز و … مورد استفاده قرار میگیرد . اتصالات گالوانیزه به علت پوششی که از فلز روی دارند دارای ظاهری سفید رنگ می باشند که دلیل استفاده از اتصالات دنده ای به صورت گالوانیزه عدم خوردگی و زنگ زدگی آن ها می باشد . از اتصالات گالوانیزه برای اتصال به لوله های گالوانیزه استفاده می شود لذا این مورد را مورد توجه قرار دهید که لوله های گالوانیزه به صورت روپیچ دنده شده است .

جورج فیشری یکی از برند های مطرح اتصالات گالوانیزه می باشد که متعلق به کشور سوییس بوده و از کیفیت و آب بندی مناسبی برخوردار می باشد .برندهای اتصالات گالوانیزه توپی برزیل و اتصالات گالوانیزه مک چین از دیگر برندهای موجود در سایت پایپ کالا می باشد .

آرایش لبه های ابتدایی و انتهایی اتصالات گالوانیزه جورج فیشر :

اتصالات به صورت کلی به دو دسته جوشی و دنده ای تقسیم بندی می شوند لذا اتصالات گالوانیزه جورج فیشر به صورت دنده ای می باشد که مخصوص بخش آب رسانی می باشد ، استاندارد دنده های اتصالات جورج فیشر به صورت BTS می باشد .

انواع اتصالات گالوانیزه جورج فیشر به همراه وظایف :

1- زانو گالوانیزه : از زانویی برای تغییر جهت جریان استفاده می شود ، هنگامی که نیاز به چرخش جریان باشد می بایست که از زانویی استفاده شود ، برند جورج فیشر دارای زانویی با زاویه 90 درجه می باشد . لذا با استفاده از زانویی 90 درجه گالوانیزه می توان جهت جریان را تغییر داد . توجه شود که زانویی گالوانیزه جورج فیشر به صورت توپیچ دنده شده است .

2- چپقی گالوانیزه : وظیفه چپقی دقیقا همانند زانویی گالوانیزه می باشد و تفاوت آن با زانویی در این است که چپقی گالوانیزه از یک طرف به صورت توپیچ و طرف دیگر به صورت روپیچ می باشد .

3- سه راهی گالوانیزه : از سه راهی گالوانیزه برای انشعاب گرفتن از خط لوله کشی استفاده می شود و در دو مدل سه راهی مساوی و سه راهی تبدیلی تولید می شود :

سه راهی مساوی گالوانیزه : هر سه مجرای ورودی و خروجی و انشعاب دارای یک سایز می باشند .

سه راهی تبدیلی گالوانیزه : در این مدل از سه راهی گالوانیزه ورودی و خروجی دارای سایز مشابه و سایز انشعاب کمتر از سایزهای ورودی و خروجی می باشد.

دقت شود که زاویه بین خط ورودی – خروجی و انشعاب 90 درجه می باشد و هر سه بخش نیز به صورت توپیچ می باشد .

4- تبدیل گالوانیزه : از تبدیل گالوانیزه برای تغییر سایز خط لوله استفاده می شود ، هنگامی که نیاز باشد تا دو لوله گالوانیزه و یا لوله و اتصالات گالوانیزه با سایزهای غیر مشابه به یکدیگر متصل شوند می بایست از تبدیل گالوانیزه استفاده شود.

تبدیل های گالوانیزه جورج فیشر به صورت روپیچ – توپیچ می باشد .

5- بوشن گالوانیزه : برای ادامه روند خط لوله کشی می بایست از بوشن گالوانیزه استفاده کرد ، همانطور که می دانید طول لوله های گالوانیزه 6 متری می باشد و برای اتصال دو لوله گالوانیزه به یکدیگر به علت روپیچ بودن هردو بخش به مشکل برمیخوریم و می بایست برای برقراری اتصال بین دو لوله گالوانیزه از بوشن استفاده شود . بوشن های گالوانیزه از دو طرف به صورت توپیچ می باشد .

6- مغزی گالوانیزه : برای اتصال دو بخش توپیچ به یکدیگر می بایست از مغزی گالوانیزه استفاده کرد ، شکل ظاهری مغزی به صورتی می باشد که از هر دو طرف روپیچ می باشد .

7- مهره ماسوره گالوانیزه : از مهره ماسوره برای سهولت در باز بسته کردن شیرآلات برنجی و … استفاده می شود .مهره ماسوره گالوانیزه از مهمترین اتصالات گالوانیزه می باشد و آب بندی و عدم نشتی این اتصال بسیار حائز اهمیت می باشد .مهمره ماسوره گالوانیزه از دو طرف به صورت توپیچ می باشد.

8- درپوش گالوانیزه : از درپوش گالوانیزه برای کور کردن و مسدود کردن لوله های گالوانیزه استفاده می شود . درپوش های گالوانیزه به صورت توپیچ بوده و برای اتصال به لوله گالوانیزه که به صورت روپیچ می باشد مورد استفاده قرار می گیرد

یادداشت

با توجه به نوسانات بازارلطفا برای اطلاع از قیمت ها با دفتر فروش تماس بگیرید
02166153759
02166154412
09126710935