تصالات گالوانیزه :

اتصالات گالوانیزه برای اتصال لوله های گالوانیزه به یکدیگر و به منظورهای متفاوتی مورد استفاده قرار می گیرند ، اتصالات گالوانیزه دارای ظاهری سفید رنگ می باشند که این رنگ نشان از گالوانیزه بودن این اتصالات دارد . اتصالات گالوانیزه را بهتر بشناسیم.

اتصالات گالوانیزه به منظورهای زیر استفاده می شوند :

1- برای تغییر مسیر جریان سیال می توان از زانویی و یا چپقی گالوانیزه استفاده کرد .

تفاوت زانویی و چپقی گالوانیزه در نحوه حدیده شدن و رزوه شدن آن ها می باشد ، بدین صورت که زانویی گالوانیزه در دو سر ابتدایی و انتهایی آن از داخل رزوه می شود و در اصطلاح به آن توپیچ گفته می شود اما چپقی گالوانیزه بدین ضورت نمی باشد و از یک طرف به صورت روپیچ و از سمت دیگر به صورت توپیچ می باشد .

زانوی گالوانیزه

زانوی گالوانیزه

چپقی گالوانیزه

چپقی گالوانیزه

2- برای انشعاب گرفتن از مسیر لوله گالوانیزه می بایست از سه راهی گالوانیزه استفاده کرد . سه راهی های گالوانیزه تماما به صورت 90 درجه می باشند ( زاویه بین مجرای ورودی – خروجی و مجرای انشعاب 90 درجه می باشد ) سه راهی های گالوانیزه در دو مدل سه راهی مساوی و سه راهی تبدیلی تولید می شود :

سه راهی گالوانیزه

سه راهی مساوی گالوانیزه : در این نوع از سه راهی هر سه سایز ورودی، خروجی و انشعاب مساوی و برابر می باشد .

سه راهی تبدیلی گالوانیزه : در این نوع از سه راهی سایز بخش ورودی و خروجی سیال از سایز انشعاب بزرگتر می باشد .

3- برای تغییر سایز در لوله های گالوانیزه می بایست از تبدیل استفاده کرد . تبدیل های گالوانیزه به صورت یک طرف داخل دنده و طرف دیگر از بیرون دنده می خورد و رزوه می شود .

تبدیل گالوانیزه

4- برای سهولت و آسانی در باز و بسته کردن شیرآلات برنجی و سایر اقلام دنده ای می بایست از مهره ماسوره گالوانیزه استفاده کرد .

مهره ماسوره با توانایی تغییر طول اجازه باز و بسته شدن راحت شیرآلات را میدهد ، آب بندی مهره ماسوره بسیار مهم می باشد که در کوقع خرید می بایست از برند های معتبر تهیه شود.

مهره ماسوره گالوانیزه

5- برای اتصال دو لوله گالوانیزه به یکدیگر می بایست از بوشن گالوانیزه استفاده کرد .لوله های گالوانیزه در هر دوسر ابتدایی و انتهایی به صورت روپیچ بوده که نمیتوان دو اتصال روپیچ را به یکدیگر متصل کرد و به همین علت برای اتصال دو لوله گالوانیزه می بایست از بوشن گالوانیزه استفاده کرد.بوشن های گالوانیزه از دو طر به صورت داخل دنده ( توپیچ ) می باشند.

بوشن گالوانیزه

6- برای اتصال دو بخش تو پیچ می بایست از مغزی گالوانیزه استفاده کرد . کاربرد مغزی گالوانیزه دقیقا عکس عملکرد بوشن گالوانیزه می باشد .

مغزی گالوانیزه

7- برای کور کردن و مسدود کردن جریان سیال می بایست از درپوش گالوانیزه استفاده کرد .

روپیچ توپیچ گالوانیزه

یادداشت

با توجه به نوسانات بازارلطفا برای اطلاع از قیمت ها با دفتر فروش تماس بگیرید
02166153759
02166154412
09126710935